O nás

Jsme mladá šestičlenná pop-rocková kapela, kterou baví hudba a vše okolo ní. Vznikli jsme v listopadu roku 2009. Na úvod uvedu, že jsme vznikli jako zábavová kapela s chutí hrát moderní převzaté písničky. Začalo to všechno tak, že já (Martin alias Čenda) spolu s bubeníkem Pepou, baskytaristou Kubou a kytaristou Lukášem jsme se dohodli na společné první zkoušce, která se mimochodem konala u Lukáše v garáži, ale pro začátek moc dobrý ! 🙂 Zkoušeli jsme pár písniček, já hrál na klávesy na 5.1 pokojové ozvučení a kluci hráli na miniaturní komba, ale hráli jsme ! Postupem času jsme zapřemýšleli o zpěvačce (Barča) a tudíž jsme dostali chuť mít v kapele nějaké to opačné pohlaví :)). Na řadě bylo další zkoušení už se zpěvačkou a řešení problému s ozvučením, rozhodli jsme se že se složíme na malý PA system s věcmi okolo potřebnými (mix,kabely,mikrofony…), které nám do začátků postačí. Byli jsme konečně rádi, že máme už nějaké to ozvučení a můžem začít nějak kvalitnějc hrát. Aby toho nebylo málo, tak jsme ještě začali pátrat po druhém kytaristovi (Petr), to už byl tuším květen?…..Právě od té doby jsme se začali zlepšovat a zlepšovat, přišli nabídky na různé akce, ať už soukromé nebo veřejné. Na podzim letošního roku jsme si pořídili za „vyhrané“ peníze subbasy poměrně velkého výkonu a zapůjčili si výkonější satelity. Doufám, že co nejdříve si koupíme vlastní satelity spolu s lepším mixem, ale jsou to ještě velké finance:). S věkem roste zkušenost a to platí i u kapely. Rodí se noví fanoušci k těm „pár“ co již máme a taky máme stále větší chuť hrát. Přece ten pocit, že se naše hraní líbí (hlavně té mladší generaci) je skvělý ! Jak jsem zmínil na začátku, že jsme vznikli jako zábavová kapela, tak poslední dobou vytváříme svoje songy a taky doufáme, že se nám časem podaří i něco nahrát na ten kotouček :)).

Jen pro informaci nějakým těm rýpalům ohledně našeho názvu, v době tvoření názvu nikdo z nás netušil, že nějaká kapela se stejným názvem existuje, takže nejde o žádné kopírování názvu. All rights reserved 🙂

10.9.2012

Změny v našem složení:

V březnu roku 2012  končí bubeník Pepa, za bubny usedá nový bubeník Míra.

V srpnu končí na postu zpěvačky Bára, od září na její místo nastupuje Markéta.

V červenci nahráváme song Aneta.

S příchodem Markéty přicházejí změny v repertoáru, sólová místa pro saxofon již nehraji já(Martin) na klávesy, ale Markéta přímo na saxofon. Změna je víc než slyšitelná. Mimo jiné  Markéta zvedá kvalitu našich zpěvů, především její jistotou v dvojhlasech. Do našeho repertoáru přidáváme nový styl a to songy v SKA rytmu.

Jak přibývali a stále přibývají zkušenosti kapely,  tak také přibývali různé akce.  Z těžce získaných peněz jsme si mohli dovolit pořídit během tři let také nové nebo novější příslušenství (párový kabel, mikrofony, mix, zesilovače, kompresory zvuku ……). Sem tam také zvučíme menší akce, momentálně je naše vybavení na dostatečné úrovni, ale na technice je vždy co vylepšovat.

Za kapelu R.U.M. Martin Jindra.

 

Sestava:

Lukáš Cihlář – band leader, kytara, trubka

Jakub Nečil -basa, zpěv, trubka

Martin Jindra – klávesy, zpěv, tuba

Petr Malimánek – kytara, zpěv

Markéta Pejcharová – saxofon, zpěv

Míra Peca – bicí